فهرست مطالب این نوشته

کلاس چرتکه برای چه سنی مناسب است؟

بادگیری چرتکه برای کودکان

فهرست مطالب این صفحه

یادگیری چرتکه برای کودکان

سن مناسب کودکان برای شرکت در کلاس چرتکه

کلاس چرتکه بهترین انتخاب والدین برای پرورش ذهن کودکان شماست. لذا اگر به قدرت محاسبت و هوش ریاضی کودک خود بها می دهید، در این مقاله از ایران شنمو با ما همراه باشید.  کلاس چرتکه در تهران بسیار متنوع بوده و آموزشگاه های زیادی اقدام به برگزاری کلاس های چرتکه می‌نمایند. که البته هزینه کلاس چرتکه در میان آنها متفاوت است. این هزینه‌ به کیفیت آموزش و ملزومات همراه آن بستگی دارد. بر طبق تحقیقات و تجربه که در این سال ها از آموزش چرتکه کودکان به دست آوردیم، نکاتی را با شما به اشتراک میگذاریم. طبق استاندار های جهانی کلاسهای چرتکه یک روز در هفته و به مدت ۷۵ دقیقه می باشد. تنها با ۲۰ دقیقه تمرین در روز به صورت مرتب به بهترین نتیجه خواهید رسید.

آموزش چرتکه کودکان را از چه سنی شروع کنیم؟

معمولا در مواجهه با این آموزش این سوال پیش می‌آید که چرتکه برای چه سنی مناسب است؟ در جواب این سوال باید گفت که طبق تحقیقات، زمان بهینه برای آموزش چرتکه بین ۴ تا ۱۶ سال است، اما واضح است که یادگیری آن برای سنین بالاتر نیز بلامانع است.

با متد آموزشی ایران شنمو و استفاده بهینه از نیمکره چپ و راست، انجام محاسبات مشکل ریاضی حتی برای پیش دبستانی ها نیز امکان پذیر است. در تمرینات چرتکه، کودکان همزمان با گوش هایشان می شنوند و محاسبات عددی را درک می کنند. آنها یاد می گیرند که از تصویرسازی مؤثر « تجسم مهره ها در ذهن » استفاده کنند که همه اینها نیاز به توجه و تمرکز زیاد بر روی دست ها دارد. با استفاده از فرمول های ۵ و ۱۰، کودکان برای پردازش اطلاعات در کمترین زمان ممکن برای حل مسئله و پاسخ صحیح تلاش می کنند.

آموزش چرتکه در کشور ایران

تاثیر کلاس های چرتکه در تقویت ذهن کودکان

کلاس آموزش چرتکه یکی از بهترین انتخاب های والدین برای فرزندانشان می باشد. در دنیای پر سرعت امروز، یکی از مهمترین مهارت ها یادگیری چرتکه می باشد که به پرورش کامل ، بالابردن تمرکز و سرعت محاسبات مغز کودکان می انجامد.

کلاس چرتکه در تهران و دیگر شهرها بسیار متنوع بوده و آموزشگاه های بسیاری اقدام به برگزاری کلاس آموزش چرتکه می‌نمایند. همچنین این تنوع باعث می شود که هزینه کلاس چرتکه نیز در میان آن ها متفاوت باشد. هزینه کلاس چرتکه در تهران به کیفیت و پکیج آموزشی دوره از طرف موسسات بستگی دارد.

از آن جایی که دوره های MA  (Mental Arithmetic) یا همان محاسبات ذهنی،تاریخی بیش از ٣٠ سال دارد وکشور چین مبدع و آغاز کننده این دوره ها بوده است، سندیکای چرتکه و مرکز بزرگ تحقیقات دوره های MA در کشور چین می باشد. از این رو اینکه آموزشگاه های چرتکه دوره ها ی آموزشی را بر اساس استاندارد جهانی آن برگزار کنند، بسیار حائز اهمیت می باشد.

متد متفاوت ایران شنمو برای آموزش چرتکه به کودکان

متاسفانه در ایران اکثر آموزشگاه های برگزار کننده دوره های آموزشی چرتکه، فاقد این استاندارد ها هستند و با کپی برداری از متد های خارجی و اصطلاحا ایرانیزه کردن این متد، از کیفیت این دوره آموزشی بسیار کاربردی و مهم کاسته اند. کلاس چرتکه ایران شنمو که تنها نماینده رسمی شنمو کشور چین در ایران می باشد، زیر نظر مستقیم سندیکای چرتکه با متد استاندارد آموزشی و همچنین محتوای کامل آموزشی و کتب طبقه بندی شده در ایران مشغول به فعالیت می باشد.

کلاس آموزش چرتکه به ارتقای هماهنگی و تبادل اطلاعات بین دو نیمکره مغز توسط بیش از سه میلیون رشته عصبی (نورون های مغزی ) کمک می‌کند. و همچنین استفاده همزمان از دست چپ و راست، انجام محاسبات ریاضی همراه با تصویر سازی ذهنی تمام مغز را درگیر می کند. و برای بالابردن قدرت subconscious Brain (ذهن ناخودآگاه) بسیار مفید و موثر می باشد، استاندارد بودن متد و همچنین محتوای آموزشی لازم و ملزوم یکدیگرند.

عدم استفاده یکی از این دو بخش مهم از کیفیت و نتیجه طلایی این دوره ها می‌کاهد. از دیگر فواید چرتکه میتوان به بالابردن قدرت محاسباتی مغز، سرعت پردازش و قدرت تمرکز اشاره کرد. با توجه به تحقیقات دانشمندان، مغز انسان به عنوان مرکز کنترل بدن و عضوی که خالق تمام اتفاقات پیش روی ما در زندگی ( تفکر، اندیشه، یادگیری ،تلقین و…) می باشد، بسیار حائز اهمیت است.

کلاس آموزش چرتکه

پرورش مغز کودکان با آموزش های منحصر به فرد ایران شنمو

پرورش مغز و استفاده از تمام ظرفیت های آن در دنیای حاضر از نتایج منحصر به فرد آموزش چرتکه می‌باشد. از این روانتخاب کلاس های چرتکه مناسب که از استاندارد  و محتوای آموزشی روز دنیا برخوردار باشد بسیار مهم است. تحقق تمام فوایدی که ذکر کردیم، به نحوه آموزش ، متد و پکیج آموزشی استاندارد و تخصصی در این حوزه بستگی دارد. در غیر این صورت جدای از هدر رفت وقت و هزینه شما، نتیجه ای جز کاهش اشتیاق و اعتماد به نفس کودک را به همراه ندارد.

کلاس آموزش چرتکه ایران شنمو به مدت ٧۵ دقیقه و هفته ای یک جلسه طبق استاندارد جهانی آموزش چرتکه برگزار میگردد. تمرین مستمر روزانه به مدت ٢٠ دقیقه با استفاده از پکیج آموزشی ایران شنمو، برای کسب نتیجه طلایی در پایان هر ترم کافی است. امیدواریم این مقاله برای کمک به انتخاب بهترین کلاس چرتکه در تهران و شهر های دیگر برای فرزند دلبندتان موثر واقع گردد.

1 دیدگاه

  1. کلاس چرتکه چیست و چند ترم دارد؟ – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان – نسیم رویش گفت:

    […] کمک می‌کند تا مهارت محاسباتی خود را تقویت کنند. در کلاس چرتکه روش‌هایی برای انجام محاسبات پیچیده ۴ عمل اصلی آموزش […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =