فهرست مطالب این نوشته

مسابقات چرتکه

مسابقات چرتکه​

فهرست مطالب این صفحه

"</p

مسابقات چرتکه

مسابقات چرتکه همه ساله در سطح بین المللی در کشور های مختلف برگزار می شود. این مسابقات در سطح بین المللی در مجموعه شنمو نیز هر سال در کشور چین و مالزی، زیر نظر سندیکای چرتکه برگزار می شود.

مسابقاتی که جزو یکی از زیباترین و جذاب ترین رویداد های علمی هستند. گردهمایی دانش آموزان چرتکه از کشور های مختلف، با لباس های فرم واحد در یک سالن بزرگ به صورت منظم به شکوه و عظمت این گردهمایی می افزاید.

این مسابقات هر ساله در سطوح مختلف داخلی و بین المللی برگزار می شود و در آنجا دانش آموزان میزان تسلط و مهارت خود را در انجام محاسبات ذهنی به نمایش می‌گذارند. این مسابقات در سطوح مختلف برگزار می شود که دانش آموزان در رده های مختلف سنی و آموزشی با یکدیگر به رقابت می پردازند.

مسابقه چرتکه​

مزایای مسابقات چرتکه برای کودک شما

یکی از مزایای این مسابقات ارزیابی مهارت آن ها در انجام محاسبات ذهنی در سطح بین المللی می باشد. ایجاد انگیزه رقابت و برتری در کودکان از دیگر مزایای حضور در این مسابقات می باشد. به طور کلی حضور در این مسابقات، برای دانش آموزان از جذابیت خاصی برخوردار است و دستیابی به جایگاه برتر و دریافت مدال و کاپ مسابقات برای آن ها حائز اهمیت و ارزشمند است.

متداول است قبل از شروع مسابقه دانش آموزان دست های خود را با حرکت دادن مهره ها بر روی چرتکه گرم کنند. و به لحاظ ذهنی نیز آماده شروع مسابقه می شوند. هنگامی که با اعلام رسمی مسئول برگزاری مسابقه در سالن، مسابقه آغاز می شود، صدای حرکت مهره های چرتکه در کل سالن طنین انداز می شود که جلوه ای خاص به این رویداد می‌دهد.

ایران شنمو نیز هر ساله با برگزاری مسابقات چرتکه داخلی و خارجی در این رویداد مهم شر کت می کند. این مسابقات زیر. نظر مجموعه شنمو چین در کشور چین و مطابق با استاندارد های جهانی برگزار می شود. مجموعه ایران شنمو از سال ٢٠١٩ تا به حال در مسابقات جهانی حضور داشت. و دانش آموزان با کسب رتبه های برتر در سطح جهانی، درخشیده و افتخار آفرینی کرده اند.

سیاست کلی در اهدای جوایز و رتبه بندی در این مسابقات، بدین صورت است که کلیه شرکت کنندگان در پایان مراسم مدرک، مدال و کاپ دریافت خواهند کرد لذا از این رو شرکت کنندگان که غالبا سنین پایین را تشکیل می دهند، از عدم دریافت جوایز، سرخورده یا نا امید نمی شوند و عملا با این سیاست درست همه آن ها مدال و کاپ دریافت کرده و مشتاق تر از قبل به انجام تمرین بیشتر و ادامه دوره های مسابقات چرتکه می پردازند.

ایران شنمو مرکز تخصصی آموزش چرتکه در ایران

ایران شنمو بعنوان تنها نماینده رسمی موسسه بین المللی آموزشی شنمو در ایران، با بومی سازی و برنامه ریزی دقیق عملیاتی، و برگزاری دوره های جامع آمورش چرتکه در پی افزایش توان محاسباتی کودکان و نوجوانان این مرز و بوم و با هدف حفظ روحیه طراوت و شادابی آنها در این مسیر مهم گام برداشته است. 

در متد موسسه آموزشی بین المللی شنمو، پس از پایان بخش آزمون سراسری، برگه های امتحان شرکت کنندگان جمع آوری می شود. و در لحظه مربیان آن را تصحیح می کنند. در حین اجرای برنامه های متفرقه برای کودکان و خانواده ها، مربیان به سرعت برگه ها را تصحیح می کنند. و نتایج را بررسی کرده و نفرات برتر مشخص می شوند.

در این میان ممکن است برخی نفرات برتر که از قبل در مسابقات چرتکه شناسایی شدند، جهت نمایش سرعت و مهارت خود به روی سن بیایند و از آنها مسائل دشوار ریاضی بپرسیم. پس از این، نفرات برتر در سالن اعلام می شوند. و برای دریافت هدیه و لوح تقدیر و عکس به روی سن می آیند. بدین ترتیب از ابتدا تا انتهای مسابقه ریاضیات ذهنی چرتکه فقط در یک روز و طی چند ساعت برگزار می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + پنج =