فهرست مطالب این نوشته

سطح ۱ چرتکه

سطح 1 چرتکه در ایران شنمو

فهرست مطالب این صفحه

سطح 1 چرتکه در ایران شنمو

سطح ۱ ( ترم اول )

سطح ۱ شامل دو ترم است که هر ترم به مدت ۱۲ جلسه سه ماهه (هر جلسه ۷۵ دقیقه) می‌باشد. در ترم یک دانش آموزان با روش صحیح  دست گرفتن مداد ، تاریخچه و اجزای چرتکه ، نوشتن اعداد یک تا نه به انگلیسی و نشان دادن آن بر روی چرتکه٬ همچنین با مفهوم جمع و تفریق آشنا می شوند.

در ابتدا جمع اعداد ١ تا ۴ ، ۱ تا ۶ و سپس ١ تا ٩ را بر روی چرتکه آموزش می بینند. بعد از مسلط شدن به جمع و تفریق ساده، فرمول های Making & Breaking 5  آموزش داده می شود.

پس از یادگیری این فرمول جذاب و مهم دانش آموزان با استفاده از ابزار کمک آموزشی مانند Blocks٬  Flashcards و کتاب Fun with mental math  شروع به یادگیری محاسبات ذهنی می کنند . آن ها در این مرحله به معجزه ریاضیات ذهنی و قدرت ذهن پی می‌برند که این پایان ترم یک می باشد.

سطح ۲ ( ترم دوم )

بعد از برگزاری تست و ارزیابی٬ دانش آموزان وارد ترم دو می‌شوند که شروع یادگیری اعداد دورقمی با معرفی دست قیچی (دست چپ) ، یادگیری اعداد ۱ تا ٩٩ بر روی چرتکه و فرمول Making & Breaking 10 می باشد.

بعد از تسلط کافی دانش آموزان بر مباحث فوق و یادگیری این فرمول مهم٬ آموزش و تمرین ذهنی جمع و تفریق اعداد یک رقمی با به کارگیری فرمول  Making & Breaking 5  آغاز می شود.

سطح 1 چرتکه ترم اول و دوم در ایران شنمو

آخرین فرمولی که دانش آموزان در ترم دو یاد میگیرند Combination  است که ازترکیب دو فرمول Making & Breaking 5  و Making & Breaking 10  به صورت همزمان می باشد. این قسمت پر چالش ترین بخش برای دانش آموزان می باشد که با تمرین مستمر یادگیری این فرمول نیز برایشان آسان خواهد شد.  در پایان کتاب سطح یک جمع و تفریق اعداد دو رقمی ساده را نیز آموزش می بینند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + چهارده =