فهرست مطالب این نوشته

سطح ۲ چرتکه

سطح 2 چرتکه در ایران شنمو

فهرست مطالب این صفحه

سطح 2 چرتکه در ایران شنمو

سطح دو ( ترم یک )

در این ترم دانش آموزان مروری دارند بر آنچه در کتاب یک آموخته اند که شامل جمع و تفریق یک تا نه ساده و فرمول دار و جمع و تفریق دو رقمی ساده می باشد که تمامی این بخش ها به صورت ذهنی با احتساب زمان انجام می شود.

بخش زیادی ازمحتوای آموزشی این ترم بر انجام محاسبات ذهنی چرتکه تمرکز دارد که دانش آموزان با تمرین مستمر و استفاده همزمان  از ابزار کمک آموزشی با توانایی های معجزه آسای مغز خود آشنا می شوند.

بعد از تسلط کافی بر این قسمت آموزش فرمول Making 50  را داریم که در واقع همان فرمول Making 5 است که در ستون دوم چرتکه (ستون دهگان ) انجام می شود.

استفاده از فلش کارت و Blocks با هدف تمرکز بر تقویت حافظه تصویری دانش آموزان٬ امکان انجام محاسبات ذهنی اعداد دورقمی سه تایی (۱۸ – ۲۸+۶۳)  را برای آنها فراهم می کند. بعد از ارزیابی و تست دانش آموزان وارد ترم دو می شوند.

سطح دو ( ترم دو )

دراین ترم دانش آموزان فرمول Making & Breaking 100  را آموزش می بینند وبا ستون سوم چرتکه و اعداد سه رقمی آشنا می شوند. همچنین با جمع توالی اعداد٬ که دانش آموزان می بایست در مدت زمان یک دقیقه انجام دهند سرعت محاسباتی آنان به طرز شگفت انگیزی بالا رفته و به توانمندی های بالقوه ذهن خود پی می برند . این تمرین بسیار مهم مقدمه ای برای آموزش ضرب می باشد که در سطح سه آن را فرا می گیرند.

سطح 2 چرتکه در ایران شنمو ترم اول و دوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =