فهرست مطالب این نوشته

سطح ۳ چرتکه

برترین مرکز آموزش چرتکه به کودکان ایرانی

فهرست مطالب این صفحه

Abacus Iran Shenmo Slider 4

سطح سه ( ترم یک )

در این ترم دانش آموزان عملیات ضرب را به صورت کامل و بر روی چرتکه می آموزند. عملیات ضرب و تقسیم از سمت چپ چرتکه و با دست قیچی انجام می شود. در ابتدا ضرب دو رقمی در یک رقمی و سپس ضرب سه رقمی در یک رقمی را فرا می گیرند.

انجام ضرب بعد از چند جلسه به صورت ذهنی امکان پذیر خواهد بود.  در ترم اول سطح سه٬ دانش آموزان از ضرب دو شروع و تا ضرب نه پیش خواهند رفت( برای مثال از ۵۶=۲*۲۸ و تا ۲۵۲=۹*۲۸ آموزش می بینند).

لازم به ذکر است که پایه و اساس منسجم نگه داشتن فرآیند یادگیری چرتکه٬ همان جمع و تفریق خواهد بود که در کتاب آموزش ضرب نیزجمع و تفریق و ضرب  به صورت همزمان تمرین خواهد شد.

استفاده از فلش کارت و انجام رانینگ (جمع توالی اعداد) به صورت ذهنی از دیگر تمرین هایی است که هم بر حفظ کردن جدول ضرب و هم به تصویر سازی اعداد در ذهن و تقویت آن کمک می کند.

از دیگر مفاهیمی که دانش آموزان در این ترم یاد می گیرند می توان به مفهوم کوچک تر٬ بزرگتر و مساوی و پیدا کردن جواب در معادلات ریاضی اشاره کرد.

سطح سه ( ترم دو )

در این ترم دانش آموزان جمع و تفریق دو و سه رقمی چند تایی (۱۸+۴۵+۳۶+۱۵ و ۱۱۵+۲۷۲+۱۱۳-۱۴۵) و همچنین ضرب یک رقمی در دو و سه رقمی به صورت ذهنی و با چرتکه را با سرعت بالا انجام می دهند.

هم چنین دانش اموزان ضرب دورقمی در دورقمی و سه رقمی را آموزش می بینند و نکته مهم در این بخش این است که دانش اموزان ضرب یک رقمی در دورقمی را دیگر به صورت ذهنی انجام می دهند که این قابلیت سرعت عمل دانش آموزان را در انجام ضرب دو رقمی در چند رقمی نیز سریع تر می کند.

در پایان این سطح دانش آموزان قادر به جمع و تفریق سه رقمی نه تایی و ضرب دو رقمی در دو رقمی می باشند.

برترین مرکز آموزش چرتکه به کودکان ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 11 =