فهرست مطالب این نوشته

آموزش آنلاین چرتکه به صورت غیر حضوری

ریاضیات ذهنی چرتکه چیست؟​

فهرست مطالب این صفحه

مسابقات چرتکه​

چرا آموزش آنلاین چرتکه!

آموزش آنلاین چرتکه چیست؟ اگر شما بخواهید یک دوره جدید را یاد بگیرید چه می کنید؟ قطعا برای این سوال جواب ها و راه های زیادی وجود دارد. و اینکه هر راه مزایا و یا معایب خاص خود خود را دارد. یک راه که تقریبا اکثریت با آن موافق هستند، شرکت در کلاس های حضوری است. خیلی ها عقیده دارند که حضور در اتمسفر و شرایط آموزشی تاثیر مثبتی در یادگیری دارد. علاوه بر این صحبت و تعامل رو در رو با معلم را  هم خیلی از شما عزیزان ترجیح می دهید.

آموزش تخصصی چرتکه به ۳ روش

ما یادگیری چرتکه را به ۳ روش برای کودکان شما توصیه می کنیم. البته بسته به شرایط هر خانواده، والدین می توانند برای ثبت نام کودک خود، روش مناسب آموزشی را انتخاب کنند. در ادامه این مطلب با این روش ها شما را بیشتر آشنا می کنیم.

روش کلاس های حضوری چرتکه

یکی از روش‌های سنتی و متداول یادگیری، حضور در کلاس‌های آموزشی به جای آموزش آنلاین چرتکه می‌باشد. اکثریت جامعه بر این باورند که حضور در  محیط کلاس و همچنین تعامل همزمان با مربی و هم کلاسی ها تاثیر بسزایی در کیفیت روند یادگیری دارد. در این روش دانش پذیر با صرف وقت و هزینه می بایست در محل برگزاری کلاس حضور فیزیکی داشته باشد.

روش آموزش selfstudy چرتکه کودکان

خود آموزی یا selfstudy از دیگر روش‌های یادگیری می‌باشد. که در آن دانش آموز محتوای آموزشی را از طریق اینترنت و رسانه‌های مجازی (فیلم ،صوت، فایل pdf و …) دریافت می‌کند. 

در این حالت خبری از حضور فیزیکی در کلاس ، تعامل مستقیم با معلم و دیگر دانش آموزان و همچنین امکان پرسش وپاسخ و رفع اشکال نیست. که می توان آن را از معایب این روش به شمار آورد. از مزایای این روش نیز می‌توان به شناور بودن زمان کلاس، انتخاب پوشش دلخواه و دسترسی آسان به محتوای آموزشی در هر مکان را نام برد.

روش آموزش آنلاین

اما روش سوم آموزش آنلاین چرتکه است که علاقه‌مندان فراوانی دارد و ترکیبی از دو روش ذکر شده در بالا می‌باشد. در این روش دانش آموز برای یادگیری نیاز به صرف وقت و هزینه به جهت حضور فیزیکی در کلاس را ندارد. و تنها با اتصال به اینترنت و استفاده از پلتفرم آموزشی امکان گفت و گوی مستقیم با مربی و دیگر دانش آموزان را به صورت لایو خواهد داشت. آموزش آنلاین راحتی و آسایش بیشتر، صرفه جویی در هزینه و وقت و امکان دسترسی از هر نقطه ی کره زمین را برای دانش پذیر فراهم می کند.

برترین مرکز آموزش چرتکه به کودکان ایرانی

سایر نکات در ابطه با تدریس غیرحضوری چرتکه

و اما اگر امکان برگزاری کلاس حضوری نباشد، مانند شرایط خاص سالهای اخیر و فراگیر شدن بیماری همه گیر کرونا، و یا سایر موارد، اگر که قصد ادامه یادگیری را داشته باشیم، آموزش آنلاین چرتکه بهترین گزینه به جای آموزش چرتکه در کلاس های حضوری است.

اما یک نکته علمی: آیا می دانستید که هدف دوره های ریاضیات ذهنی چرتکه پرورش ذهن است؟ طی تحقیقات موسسه آموزش علوم کشور چین بین دو گروه ۹۰۰ نفره در طول ۳ سال، میانگین گروهی که دوره های ریاضیات ذهنی چرتکه را گذراندند. حدود ۸ نمره بالاتر بود. و حتی تست IQ (آیکیو) آنها هم حدود ۲ تا ۳ نمره بیشتر شد.

با توجه به اهمیت دوره های چرتکه در پرورش ذهن کودکان و افزایش کارایی مغز برای یادگیری سایر علوم، کلاس آنلاین چرتکه بهترین انتخاب است. که هم جذاب و آسان و هم سرگرم کننده است. و می تواند یک زنگ درسی جذاب برای آنها به شمار بیاید.

ایران شنمو با بهره مندی از بهترین و کاربردی ترین پلتفرم آموزش آنلاین در ایران از ابتدای شیوع کرونا به عنوان اولین مجموعه آموزشی در زمینه پرورش ذهن کودکان دوره های آموزشی خود را به صورت آنلاین ارائه نمود.

در دوره های آموزش آنلاین چرتکه ایران شنمو، امکان ایجاد یک کلاس مجازی که همزمان مربی و دانش آموزان به صورت تصویری با هم در تعامل باشند. فراهم است. همچنین تخته مجازی، پخش ویدیو ، ضبط صدا و تصویر کلاس از دیگر امکانات کاربردی این پلتفرم می باشد.

طبق نظرسنجی از والدین و نتایج حاصل از یادگیری و عملکرد دانش آموزان، کلاس های آنلاین چرتکه ایران شنمو با کلاس های حضوری آن به لحاظ کیفیت و استانداردهای آموزش هیچ تفاوتی ندارند. و در یک سطح مطلوب قرار دارند.

سوالات متداول آموزش آنلاین چرتکه

هرگونه سوالی در ارتباط با آموزش آنلاین چرتکه دارید را در ادامه برای شما پاسخ دادیم. 

١- بهترین سن برای شروع آموزش آنلاین چرتکه چه سنی است؟

بهترین سن آموزش آنلاین چرتکه ۴ الی ١۴ سال می باشد.

۲- آموزش آنلاین چرتکه ایران شنمو چقدر به طول می‌انجامد؟

برای یادگیری چرتکه مدت ٣ سال زمان لازم است. هم در آموزش آنلاین چرتکه و هم در آموزش حضوری.

۳- دوره چرتکه ایران شنمو، چند ترم می باشد؟

دوره های آموزشی شنمو شامل ۶ سطح است. ( سطح ١ و ٢ شامل جمع و تفریق – سطح ۳ و ۴ شامل ضرب و‌تقسیم‌ – سطح ۵ و ۶ )

۴- گذراندن این دوره چه نتایج و‌ تاثیراتی به همراه دارد؟ 

افزایش علاقه مندی به ریاضیات، افزایش اعتماد به نفس، افزایش قدرت تمرکز، افزایش قدرت تخیل، تقویت تصویر سازی دهنی، رشد و‌هماهنگی نیم‌کره چپ و راست مغز را در پی دارد.

۵- کلاس چرتکه چندروز در هفته برگزار میشود؟

استاندارد آموزش آنلاین چرتکه براساس تحقیقات یک روز در هفته به مدت ٧۵ دقیقه می باشد.

۶- آیا دانش آموزان تکلیف دارند؟ 

بله حتما. دانش آموزان به صورت روزانه باید تکالیف تعیین شده را انجام بدهند (١٠ الی ١۵ دقیقه در روز) و در گروه مربوطه ارسال نمایند. فرقی هم نمی کند که نوع تدریس، آموزش آنلاین چرتکه و یا آموزش حضوری چرتکه باشد.

۷- فرق ایران شنمو با مجموعه های دیگر چیست؟ 

ایران شنموبه عنوان تنها نمایندگی رسمی شنمو با بیش از ٣٠ سال سابقه در حوزه پرورش ذهن کودکان ، به صورت تخصصی در این رشته خاص خدمات آموزشی ارائه می دهد. استاندارد بودن متد آموزشی مورد تایید سندیکای چرتکه در کشور چین، برگزاری مسابقات داخلی و بین المللی، اعطای مدرک بین المللی، محتوای آموزشی کامل و استاندارد با اطلاعات دقیق و طبقه بندی آموزشی از وجوه تمایز مجموعه ایران شنمو با دیگر مجموعه ها می باشد.

۸- آیا یادگیری چرتکه با ریاضیات مدرسه تداخلی دارد؟

خیر ، یادگیری محاسبات ذهنی صرفا یادگیری یک مهارت است که به پرورش ذهن و رشد دونیم کره مغز کودکان کمک به سزایی می‌کند. و هم زمان سرعت محاسباتی آنان را نیز افزایش می دهد. همچنین دانش آموزان به صورت مفهومی چهار عملیات اصلی را آموزش می بینند از این‌رو نه تنها  تداخلی با ریاضیات مدرسه ندارد بلکه به یادگیری سریع و آسان ریاضیات نیز کمک می کند.

۹- آیا یادگیری چرتکه با ریاضیات مدرسه تداخلی دارد؟

بله. بعد از گذراندن هر سطح به دانش آموزان گواهی پایان دوره بین المللی اهدا خواهد شد.

۱۰- آیا یادگیری چرتکه با ریاضیات مدرسه تداخلی دارد؟

برای دانش آموزان زیر ٧ سال آموزش به زبان فارسی خواهد بود. و برای بالای ٧ سال به زبان فارسی و انگلیسی آموزش خواهند دید.

2 دیدگاه

  1. ناشناس گفت:

    سلام از چه رده سنی ثبت نام میشه و هزینه ش چقدره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − شش =