فهرست مطالب این نوشته

تاثیر چرتکه بر افزایش قدرت ذهن کودک

Abacus Iran Shenmo Slider 1

فهرست مطالب این صفحه

دوره آموزش چرتکه

تاثیر چرتکه بر قدرت ذهن کودک شما

تاثیر چرتکه بر قدرت ذهن کودک چگونه است؟ هیچ کس منکر میزان توانایی و قدرت ذهن انسان نیست. همچنین این نکته هم وجود دارد که بخش زیادی از این قدرت خارق العاده بصورت بالقوه و بدون استفاده است. و برای بسیاری از انسان ها از بدو تولد تا آخر عمر به همین صورت باقی می ماند.

دانشمندان و متفکران اما انسان هایی هستند که همواره در طول تاریخ به دنبال آموزش قدرت ذهن و تبدیل کردن آن به حالت بالفعل و قابل استفاده هستند تا از این قدرت ذهن در موفقیت و پیشرفت خود و بشریت استفاده کنند و ما نیز قطعا با معجزات قدرت ذهن در افراد بزرگی همچون لئوناردو داوینچی و استیون هاوکینگ در دنیا آشنایی داریم.

همچنین تقریبا همه ی انسان ها دانسته یا نادانسته به دنبال پرورش و افزایش قدرت ذهن خود هستند. چه تحصیل در رشته ریاضی در مدرسه و دانشگاه، چه شرکت در کلاس های علمی و پژوهشی، و حتی استفاده از بازی های فکری مانند شطرنج یا فکر بکر برای تفریح و سرگرمی (که برخلاف بازی های تاس دار که مبتنی بر شانس هستند به فکر و منطق متکی هستند) مؤید این نکته است. از دیگر معجزات قدرت ذهن می توان به مواردی مانند اعمال هیپنوتیزم، انرژی درمانی و موارد مشابه اشاره کرد.

تاثیر چرتکه در پرورش ذهن کودک

چگونه می توان به قدرت ذهن دست یافت؟

مطمئنا راه های زیادی برای رسیدن به قدرت ذهن وجود دارد، اما یک اصل که همواره در این مساله مورد قبول است، ضرورت استفاده و کار کشیدن از ذهن است. امروز ما می دانیم که مغز نیز رفتاری مانند یک عضله دارد: هر چه بیشتر و با حجم زیادتر از آن استفاده شود، قوی تر می شود. بگذارید برای آشنایی با ظرفیت مغز، به گذشته و به زمان نوزادی برگردیم. هنگامی که یک کودک متولد می شود، تا زمانی که به سن بلوغ می رسد، در حال کسب اطلاعات و داده های مختلف است. با فیزیک و اشیا آشنا می شود، رنگ و نور را درک می کند، بو و مزه ی غدا را حس می کند و صدا ها را می شنود. و حجم این اطلاعات نیز روز به روز افزایش می یابد.

این اطلاعات کجا و چگونه ذخیره می‌شوند؟

مغز انسان حاوی سلول های بسیار بسیار زیادی است که در حالت عادی خام و بلااستفاده هستند، اما هنگامی که اطلاعت جدیدی به مغز وارد می شود، در این سلول ها ذخیره می شوند. درست مانند عملکرد حافظه های کامپیوتری. اما نکته ی قابل توجه این است که تعداد این سلول ها به قدری زیاد است که بعد از یک عمر زندگی عادی فقط بخش اندکی از آن مورد استفاده قرار می گیرد. در نتیجه اینجاست که بحث استفاده زیاد از مغز مورد بررسی قرار می گیرد. هرچه ما بیشتر از مغز خود استفاده کنیم، سلول های بلااستفاده بیشتری به کار می افتند و به طور کلی قدرت ذهن نیز بیشتر می‌شود.

راه های زیادی برای استفاده از مغز وجود دارند. اما باید به این نکته توجه داشت که مغز شامل دو نیمکره با وظایف منحصر به فرد است. که هریک از این راه ها معمولا بر روی یک نیمکره تمرکز دارند. اگر شما یک هدف را برای یادگیری چرتکه در تصور خود دارید، باید بگوییم که تنها تعداد کمی از افراد از عملکرد دقیق تاثیر ریاضی ذهنی چرتکه بر روی ذهن اطلاع دارند.

بطور کلی و خلاصه باید گفت که چرتکه از قرن های گذشته در دسترس بوده و استفاده از چرتکه برای حل مسائل ریاضی اصلا پدیده جدیدی در دنیا نیست. بلکه شگفتی این وسیله در حال حاضر در دنیا، استفاده از آن بعنوان یک ابزار است.

ریاضی ذهنی چرتکه، کلید طلایی قرن بیست و یکم در دستیابی به قدرت ذهن

با توجه به توضیحات بالا پیش نیاز ها و راهکاری هایی برای تقویت ذهن وجود دارد. و همچنین محققان و دانشمندان نیز از موارد با خبر هستند. ریاضی ذهنی چرتکه امروزه بعنوان یک پدیده مفید می باشد. زیرا محققان فهمیدند که استفاده از چرتکه برای حل مسائل ریاضی تمام این پیش نیاز ها را در خود دارد. و می تواند مانند یک معجزه برای ارتقای به قدرت ذهن باشد.

هنگام کار با چرتکه هر دو دست بصورت همزمان مورد استفاده قرار می گیرند. هنگام محاسبات نیمکره چپ مغز درگیر می شود و هنگام تصور چرتکه در مغز، نیمکره راست فعالیت می کند. بدین ترتیب تمام مغز بطور کامل مشغول به فعالیت می شود که این یعنی حرکت به سوی دستیابی به قدرت ذهن. از آنجایی که برای کار با چرتکه از مسائل ریاضی استفاده می شود، سرعت بالا در حل مسائل ریاضی از فواید کار با چرتکه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =