فهرست مطالب این نوشته

ریاضیات ذهنی چرتکه چیست؟

ریاضیات ذهنی چرتکه چیست؟​

فهرست مطالب این صفحه

ریاضیات ذهنی چرتکه چیست؟​

ریاضیات ذهنی چرتکه چیست؟

ریاضیات ذهنی چرتکه یک محرک سالم مغز است که باعث استفاده همزمان از نیمکرۀ چپ و راست می شود. به زبان ساده استفاده کردن چرتکه در ذهن را ریاضیات ذهنی چرتکه گویند.

بر اساس شواهد علمی ، تنها در طول زندگی از ۲-۳٪ مغز استفاده می شود. دانشمندی به نام انیشتین وجود داشت که تنها ۷٪ از مغز خود را به کار می برد و بیش از ۱۰۰۰ اختراع دارد. نیمکرۀ چپ مرکز اطلاعات تحلیلی است و نیمکرۀ راست مرکز خلاقیت و تخیل. تقریباً ۹۷-۹۸٪ از افراد از نیمکرۀ چپ خود استفاده می کنند زیرا نیمکرۀ چپ دست راست ما را کنترل می کند و نیمکرۀ راست دست چپ را کنترل می کند.

ریاضیات ذهنی چرتکه با استفاده از شهود تصویری مهره ها و انتقال آن به قسمت محاسبه ذهن با توجه به روش محاسباتی چرتکه ریاضی سریعتر از بقیۀ روش ها به جواب می رسد. نیمکرۀ چپ برای اکثر مردم در جهان عملکرد اصلی را دارد. بسیاری از ما به طور کامل از مغز خود استفاده نکرده و یا آن را توسعه نمی دهیم. که این امر به ویژه در مورد کودکان خردسال صادق است. موسسه آرمان مس هوشمند ( ایران شنمو) با ارائه یک آموزش منحصر به فرد که در آن کودکان خردسال می توانند به بهترین وجه رشد کل مغز خود را داشته باشند که نتیجه آن تمرکز ، حافظه و خلاقیت بهتر است.

ریاضیات ذهنی چرتکه

چرتکه روی مفهوم شکل و فضا کار می کند. که هماهنگی مغز منطقی (نیمکرۀ چپ) و مغز خلاق (نیمکرۀ راست) است. در حین استفاده از چرتکه دانش آموزان از هر دو دست استفاده می کند و به آنها کمک می کند تا موضوع را با کمک قدرت مشاهده و تجسم درک کنند. چرتکه هماهنگی فراوانی را در نیمکرۀ راست و چپ مغز انجام می دهد که برای پیشرفت مغز کودک مفید است.

روند ترویج ریاضی در آموزش چرتکه

گروه ها و موسسات آموزشی متعددی در زمینۀ آموزش چرتکه و ریاضیات ذهنی در چین وجود دارد و هزاران مسابقه هر سال برگزار می گردد که تعداد دانش آموزانشان به چند میلیون می رسد.

  • ریاضیات ذهنی چرتکه در کشور هایی مثل کره مالزی فیلیپین مجارستان میانمار تایلند برزیل مکزیک و ژاپن مورد استفاده است. در ژاپن استفاده از چرتکه جزو سومین مهارت اصلی همۀ شهروندان بعد از خواندن و نوشتن است.
  • در تاریخ ۱۳ اکتبر ۶۹ انجمن ریاضیات چرتکه CAMMA تاسیس شد و اتحادیه های ریاضی یکی پس از دیگری احداث شد.
  • در اکتبر ۲۰۰۲ WAAMA در پکن تاسیس شد.
  • WAAMA به طور مرتب برگزار کنندۀ مسابقات بین المللی است.
  • سالانه CAMMA برگزار کنندۀ مسابقات چرتکه ذهنی کودکان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 6 =